Blog

Létat s dronem uvnitř uzavřených prostor je obvykle pěkná výzva, vzrušení a dobrodružství. Dron totiž neřídí gps ani kompas. Tudíž nedrží na místě, různě si poletuje, jak se mu chce a je zcela a pouze pod kontrolou pilota, což jsou dvě zatraceně citlivé páčky v rukou vynervovanýho chlápka.

Úžasná atmosféra a skvělá hudba provázela umělecký happening novorozené humpolecké galerie 8smička a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Samotný dron bohužel na zachycení a předání atmosféry nestačí. O to se postará až snímek dokumentárního režiséra Jana Látala, ve kterém budou naše záběry použity.

Když v den letního slunovratu stojíte na Křižovnickém náměstí na začátku Karlova mostu, můžete se stát svědky úžasného mystéria. Karel IV nechal most vystavět tak, abyste mohli sledovat jedinečnou podívanou. Slunce při své pouti nejprve rozsvítí lucernu velké věže nad hrobem svatého Václava, pak se dotkne malé gotické věže nad hrobem svatého...

Pro odpověď musíme hluboko do historie. Dnes prošedivělý a mezinárodně uznávaný ekolog a zakladatel ekologických organizací Děti Země a Arnika Jindřich Petrlík byl tehdy mladý kluk. Psal se rok 1979 a tuny hlušiny z povrchového dolu Maxim Gorkij (dnes Doly Bílina) začaly postupně zavalovat radovesické údolí. Pod hlušinou nakonec zmizely čtyři...

Klienti a filmoví lokační či produkční se mě často ptají na pravidla spojená s létáním a s natáčením dronem. Téměř každá zakázka tím začíná a je škoda, když nevyjde kvůli nedostatku času a neznalosti toho, co legální létání s dronem obnáší. Pojďme se na to tedy podívat.