Časté otázky
a odpovědi

Kolik to stojí?
Za pořízení fotografií či videí účtujeme 2990,- Kč za jednu lokaci. Nezáleží přitom na počtu vzletů, počtu pořízených snímků, délce natočeného videa ani na době, kterou strávíme ve vzduchu. Cenu může zvýšit komplikovanost letu zejména v lokacích, kde je nutné žádat o zvláštní povolení k letu Úřad civilního letectví. Tato cena se vztahuje na hrubé záběry. Na reportážní a prezentační videa, kde kombinujeme dron se záběry z pozemní kamery, děláme zvláštní kalkulace. Ceny za kombinované prezentační video se obvykle pohybují kolem 10.000,- Kč.

Záleží na počasí?
Určitá omezení jsou. Nemůžeme létat za deště, silného mrazu (pod -10°C), silného větru (10m/s) a za podmínek, kdy hrozí vznik námrazy na vrtulích. Nejlépe vypadají záběry pořízené za slunečného počasí a slabého větru nebo bezvětří.

Platí pro létání nějaká omezení?
Zařídit lze skoro všechno. Nemůžeme ale létat nad lidmi, kteří nejsou do natáčení zapojeni. Pokud je předpoklad, že při natáčení budeme přelétávat nad cizími budovami nebo v jejich blízkosti, budeme potřebovat získat souhlas jejich vlastníků. Při plánování letů v hustě osídlených oblastech (města a centra obcí) budeme potřebovat trochu času na získání povolení od Úřadu civilního letectví. Povolení je zapotřebí i v případě, že bychom plánovali let v noci.

Jak kvalitní jsou vaše výstupy a technika?
Videa natáčíme v kvalitě Full HD s rozlišením 1280p při 24-60 snímků/sek. Fotografie v rozlišení 12 Mpx. Optika: 9 optických členů v 9 skupinách, včetně asférického členu. Zorný úhel 94°. 3-osý závěs (gimbal) zajišťuje perfektní stabilizaci obrazu i při zhoršených povětrnostích podmínkách (obraz je stabilní, netřese se).

V jakém formátu dodáváte výstupy?
Hrubé video záběry vám můžeme předat ihned po natáčení ve formátu MP4 nebo MOV. Sestříhaná videa vám vyexportujeme ve formátu, v jakém budete chtít. Fotografie pořizujeme ve formátech RAW a JPG. Upravené fotografie z RAWu vám dodáme v JPG, PNG či v jiném formátu, který budete chtít.

Kde působíte?
Dojedeme za vámi kamkoliv. Za kilometr účtujeme 6,90 Kč a cenu počítáme dle Google maps od Prahy.

Máte licenci na letecké práce?
Samozřejmě. Absolvovali jsme všechny příslušné zkoušky a máme od Úřadu civilního letectví jak Povolení k létání, tak Licenci k provádění leteckých prací.