Marek Jehlička

Pilot dronu a autor záběrů z nebe

Marek je zakladatelem Skyworker.cz. Je licencovaným pilotem dronu a řeší vše, co je spojené s létáním a s pořizováním fotek a videí z dronu. Miluje focení a cestování. Má za sebou dvě fotografické výstavy. V minulosti se věnoval především novinařině a marketingu. Stál u zrodu společností Natočvideo, digitální agentury Bioport Neomarketing Labs a několika neziskovek.

 

Jakub Yellen

Kameraman, fotograf, režisér a střihač

Jakub natáčí posledních 15 let prakticky nepřetržitě. A je jedno, jestli je to zrcadlovka, velká kamera, malá kamera nebo mobilní telefon. Jak to má spoušť, už to jede. "Mám v sobě ukrytýho nějakýho kronikáře, kterej neustále zaznamenává dobu, v níž žije," říká o sobě. Práci s kamerou a střihacím programem kombinuje s psaním do časopisů. Když nenatáčí ani nepíše, je na zahradě, protože je vášnivý zahradník. Ve všem, co dělá, je zatvrzelým autodidaktem.

Radan Šprongl

Autor záběrů 360°

Novinář a televizní reportér Radan Šprongl je
znám především jako zahraniční zpravodaj. Natáčel reportáže v občanskou válkou zmítané Sierra Leone. Na kontě má ale také dokument točený za války v Kosovu s názvem Pravda a Lež, věnující se válečné propagandě ve světových médiích. O prvních dnech válce v Iráku pak natočil dokument Dny poté. V současné době přináší reportáže z Mosulu. U nás se věnuje natáčení záběrů 360° pomocí technologie, kterou sám sestrojil.