Drony do škol: Chceme drony a jejich možnosti představit dětem i učitelům ve školách

26.01.2022

Drony jsou jedním z nejrychleji se vyvíjejících a rostoucích odvětví. Nacházejí uplatnění v řadě oborů jako např. filmový průmysl, marketing, geodézie, stavební průmysl, zdravotnictví, energetika, lesnictví atd. Možnosti jejich využití se budou dále rozšiřovat a práce s těmito prostředky je již dnes legitimní volbou povolání. Připadá nám proto užitečné seznámit s drony žáky vyšších ročníků základních škol, aby práci s bezpilotními prostředky mohli zahrnout do svých úvah.

Připravili jsme pro školy prezentaci a besedu, jejímž smyslem je dětem zábavnou formou představit bezpilotní prostředky, jejich možnosti a pestrou škálu jejich využití v různých oblastech.

Autorem besedy je cestovatel, podnikatel, fotograf a filmař Marek Jehlička, který s drony pracuje 5 let. Podílel se např. na natáčení dokumentárního cyklu pro National Geographic Europe from above, cestovatelského dokumentu Srdcaři, detektivního seriálu Polda či celovečerního filmu Ženy a život. S drony pracoval také na průmyslových aplikacích, např. v dolech na termografických inspekcích či tvorbě ortofotomap a podkladů pro výpočty objemů materiálu, hledal meliorace v krajině apod.

Obsah:

Jaké drony jsou dnes na trhu - od hraček po průmyslové stroje

Jak si vybrat svůj první dron

Co nám ukazuje obrazovka dronu a jak se v ní vyznat

Moje bouračky, záznamy z nehod a jak je neopakovat

Kde můžeme létat a kde se to nesmí a proč

K čemu všemu se dnes drony používají - představení aplikací v různých oborech

FPV drony a čím se liší

Ukázka 3D modelu a jak se dělá

Video ukázky z natáčení reklam a filmů, historky z natáčení

Praktické předvedení profesionálního filmového dronu Inspire 2

Beseda - otázky a odpovědi


Pokud to okolnosti dovolí a v areálu školy bude dostatečně velká volná plocha (hřiště, zahrada), můžeme dron zvednout do vzduchu a udělat si společnou fotku z výšky.

Máte-li vlastní nápady či představy, můžeme program upravit podle nich.

Cena besedy je 10.000,- a zahrnuje cestovní výlohy.

Pokud máte zájem či dotazy, kontaktujte mě na marek@skyworker.cz nebo na tel.: 775 095 650