Credits - na čem jsme pracovali

National geographic

Dokumentární cyklus Europe from above

ZDF digital

Dokumentární cyklus 37°

Ženy a život

Celovečerní film

Polda

Detektivní seriál TV Prima

Srdcaři na vodě

Dokumentární cyklus TV Prima ZOOM

Setkání s Libuší

Dokumentární film - Česká televize

Spolupráce a partnerství

Se Sdrcari.cz spolupracujeme na natáčení stejnojmenného dokumentárního cestovatelského cyklu pro TV Prima ZOOM.

S Jakubem Nitranem a jeho Unexpected visuals spolupracujeme již řadu let na image a produktových videích a na evropských kampaních zejména pro značky CASE IH a Steyer traktoren.

Earth of drones je náš partnerský projekt zaměřený na sdílení know-how a zajímavých informací o dronech.

S firmou OK dron dlouhodobě spolupracujeme na realizaci společných zakázek.

S YB studiem pravidelně spolupracujeme na focení a natáčení videí pro města a kraje.

Spolupráce na společných zakázkách.

Marek Jehlička

Pilot dronu a autor záběrů z nebe

Marek je zakladatelem a majitelem Skyworker, s. r. o. S drony létá od roku 2016. Pilotní licenci získal v únoru 2017 a od té doby létal na celé řadě projektů. Jeho záběry najdete v klipech herce a hudebníka Guye Pearce, ve filmu Ženy a život, v seriálu TV Prima Polda, v dokumentární sérii německé televize ZDF "37°" či v nezávislém amatérském filmu Převaděč. Podílel se na natáčení cestovatelského dokumentárního cyklu Srdcaři vysílaného na Prima ZOOM a záběry od Skyworkerka si objednal do své série "Europe from above" také National Geographic.

Komerčních projektů bylo mnoho. Namátkou můžeme zmínit např. natáčení evropských kampaní a image videí pro značky CASE a Steyr, reklamy pro Becherovku, Buřinku, Mall atd.

Jeho velkou vášní je cestování. S dronem natáčel např. např. v Německu, Francii, Rakousku, Nepálu či Indii.

Marek je držitelem Povolení k létání vydaného Úřadem civilního letectví a pilotních licencí v kategoriích A1 a A3 dle nové evropské legislativy. Vlastní rovněž oprávnění třídy A2, které mu umožňuje létat v kategorii Specific a vyřizovat tak povolení k létání ve městech, obcích a na dalších místech, kde je provoz běžných dronů zakázán.

Ve Skyworkeru kromě pilotování řeší většinu administrativy a je tím, kdo vypracovává letové plány a komunikuje s Úřadem civilního letectví. Pokud se chcete nezávazně poradit zda a jak lze nalétat konkrétní zakázku, neváhejte se na něj obrátit. Už se těší, že mu zavoláte. Číslo je +420 775 095 650.

Ondřej Hošek

Kameraman a operátor kamery dronu

Absolvoval obor kamera na Filmové Akademii v Písku pod vedením F.A.Brabce. Jako téma své absolventské práce zvolil Extrémní dokumentární film. Vedoucím práce mu byl Steve Lichtag a právě ten ho již při studiích přizval do své produkce Twin Star Film. Jako kameraman působil u mnoha projektů, které vždy byly spojené s cestovaním a extrémními podmínkami. Například u celovečerního 3D filmu Aldabra, který se natáčel na naprosto izolovaném atolu Aldabra, tak i na Africkém kontinentu v Keni, Seysellách, Egyptě i Indonesii. Dalším dlouhodobým projektem je pak natáčení dokumentu o Tibetu. A to nejen přímo v Tibetu ale i Nepálu, Mongolsku, Indii a Číně.

Přesto že se specializuje na dokumentární filmy, působí i jako kameraman na reklamních spotech (IBM, Laufen, Bushman,Graebel...) či hrané tvorbě. Za kamerou byl například u Česko-Čínské koprodukční série Last Visa. Tento dobový seriál je zatím největší Česko - Čínský projekt, natáčený na území ČR. Série je vysílaná od ledna 2017 v prime time na CCTV - hlavní čínské televizní stanici.

Pozici kameramana zastával i na natáčení série Ve stopě predátora. Série dokumentárních filmů ho již zavedla do africké Botswany i do hor Kazachstánu a Kyrgyzstánu.

Od roku 2014 je členem štábu Srdcaři.cz, kteří úspěšně produkují dokumentární série pro televizi Prima Zoom. Po výrobě seriálu z Afriky a Severu Evropy, nyní pracují na dokumentu o cestě lodí z Prahy až do Černého moře. Jeho vášeň pro cestování ho zavedla i do produkce Frmol, které pro Českou televizi vyrábí pořady Na Cestě. Má za sebou dva díly série o Malajsii.

S kamerou zatím navštívil zhruba padesátku zemí.

Nenatáčí ale jen přírodu. Jeho vášní je také sport. S režisérem Petrem Kašparem natáčel oceněný film Sandstone a unikátním českém lezení na pískovci. Jako oficiální kameraman působil na světovém šampionátu WRC rally na Sardinii. Natáčel i spoustu spotů s támatikou lyží, snowboardů, lezení na ledu, ale třeba i český pohár horských kol.

Jakub Yellen

Kameraman, fotograf  a střihač

Jakub natáčí posledních 15 let prakticky nepřetržitě. A je jedno, jestli je to zrcadlovka, velká kamera, malá kamera nebo mobilní telefon. Jak to má spoušť, už to jede. "Mám v sobě ukrytýho nějakýho kronikáře, kterej neustále zaznamenává dobu, v níž žije," říká o sobě. Práci s kamerou a střihacím programem kombinuje s psaním do časopisů. Když nenatáčí ani nepíše, je na zahradě, protože je vášnivý zahradník. Ve všem, co dělá, je zatvrzelým autodidaktem.


Naše licence na letecké práce