Blog

 

Nedávno nás potěšilo uznání společnosti Google, která Marka Jehličku zařadila mezi nejúspěšnější fotografy v Mapách Google. Této pocty se nám dostalo, protože si naše snímky prohlédlo více než 2 miliony lidí. Podle Googlu se to neděje každému, tak nám poslali hezké blahopřání.

Klienti a filmoví lokační či produkční se mě často ptají na pravidla spojená s létáním a s natáčením dronem. Téměř každá zakázka tím začíná a je škoda, když nevyjde kvůli nedostatku času a neznalosti toho, co legální létání s dronem obnáší. Pojďme se na to tedy podívat.

Létat s dronem uvnitř uzavřených prostor je obvykle výzva. Dron totiž neřídí gps ani kompas. Tudíž nedrží na místě, různě si poletuje a je zcela a pouze pod kontrolou pilota.

Když v den letního slunovratu stojíte na Křižovnickém náměstí na začátku Karlova mostu, můžete se stát svědky úžasného mystéria. Karel IV nechal most vystavět tak, abyste mohli sledovat jedinečnou podívanou. Slunce při své pouti nejprve rozsvítí lucernu velké věže nad hrobem svatého Václava, pak se dotkne malé gotické věže nad hrobem svatého...

Na první pohled to vypadá jako obyčejná louka. Ale ve skutečnosti je to louka velmi neobyčejná. Pomiňme, že v jejím okolí lidé vídají trpaslíky a v nedaleké hoře Boreč žije drak. To jsou ty méně zajímavé podružnosti. Mnohem zajímavější je, že každoročně sem míří několik desítek lidí, kteří často váží dalekou cestu. Je mezi nimi třeba i Němka Elen...