Časté otázky neboli FAQ

Kolik to stojí?
Fotografie a videa z dronu Vám zhotovíme již za 5990,- Kč. Za tuto cenu od nás dostanete fotografie a/nebo hrubé videozáznamy a licence. Pokud máte zájem i o střih, hudbu, komentáře, trackovací grafiku, animace, větší množství fotografií či o snímky z interiérů nebo nafocení objektů ze země, napište nám vaše požadavky spolu s adresou nebo gps souřadnicemi lokace a my vám pošleme přesnou kalkulaci. Můžete si objednat též prezentační nebo reportážní video, ve kterém kombinujeme záběry z dronu se záběry z pozemní kamery, rozhovory apod.

Jak dlouho to trvá?
Termín focení či natáčení závisí zejména na druhu lokace. Pokud je potřeba zvláštní povolení k letu od Úřadu civilního letectví, potřebujeme na jeho získání zhruba 2 týdny. To se týká zejména lokací ve městech a v centrech obcí. U lokací, kde vstupujeme do zvláště chráněného vzdušného prostoru (např. Pražského hradu), trvá vyřízení povolení zhruba tři týdny. Někdy je také třeba počítat s čekáním na počasí. Upravené fotografie a hrubé videozáznamy vám pak dodáme v řádu dnů. Složitější střih videa např. s trackovací grafikou zabere zhruba týden.

Záleží na počasí?
Určitá omezení jsou. Nemůžeme létat za deště, silného mrazu (pod -10°C), silného větru (10m/s) a za podmínek, kdy hrozí vznik námrazy na vrtulích. Nejlépe vypadají záběry pořízené za slunečného počasí a slabého větru nebo bezvětří.

Platí pro létání nějaká omezení?
Zařídit lze skoro všechno. Nemůžeme ale létat nad lidmi, kteří nejsou do natáčení zapojeni a v blízkosti silnic a železnic. Pokud je předpoklad, že při natáčení budeme přelétávat nad cizími budovami nebo v jejich blízkosti, budeme potřebovat získat souhlas jejich vlastníků. Při plánování letů v hustě osídlených oblastech (města a centra obcí) budeme potřebovat trochu času na získání povolení od Úřadu civilního letectví. Pravidla upravující provoz dronů a z nich vyplývající omezení jsou podrobněji a přehledně sepsána zde.

Jak kvalitní jsou vaše výstupy a technika?

K focení a natáčení používáme profesionální filmový dron Inspire 2 osazený špičkovou kamerou Zenmuse X5S. Ta je schopna natáčet v rozlišení až 5,2 K do RAWu ve formátech ProRes a Cinema DNG. Rozlišení fotografií je 20,8 Mpx.

.V jakém formátu dodáváte výstupy?

Hrubé video záběry vám můžeme předat ihned po natáčení ve formátech ProRes, Cinema DNG, MP4 nebo MOV. Sestříhaná videa vám vyexportujeme ve formátu, v jakém budete chtít. Fotografie pořizujeme ve formátech RAW a JPG. Upravené fotografie z RAWu vám dodáme v JPG, PNG či v jiném formátu, který budete chtít.

Kde působíte?
Nejčastěji působíme v Praze a okolí a ve středních a severních Čechách. Dojedeme za vámi ale kamkoliv. Za kilometr účtujeme 5,90 Kč a cenu počítáme dle Google maps od Prahy či České Lípy (podle toho, co je blíž).

Máte licenci na letecké práce?
Samozřejmě. Absolvovali jsme všechny příslušné zkoušky a máme od Úřadu civilního letectví jak Povolení k létání, tak Licenci k provádění leteckých prací.