Časté otázky neboli FAQ

Kolik to stojí?
Fotografie a videa z dronu Vám zhotovíme již za 2990,- Kč. Za tuto cenu od nás dostanete fotografie a/nebo hrubé videozáznamy a licence. Pokud máte zájem i o střih, hudbu, komentáře, trackovací grafiku, animace, větší množství fotografií či o snímky z interiérů nebo nafocení objektů ze země, napište nám vaše požadavky spolu s adresou nebo gps souřadnicemi lokace a my vám pošleme přesnou kalkulaci. Můžete si objednat též prezentační nebo reportážní video, ve kterém kombinujeme záběry z dronu se záběry z pozemní kamery, rozhovory apod.

Jak dlouho to trvá?
Termín focení či natáčení závisí zejména na druhu lokace. Pokud je potřeba zvláštní povolení k letu od Úřadu civilního letectví, potřebujeme na jeho získání zhruba týden. To se týká zejména lokací ve městech a v centrech obcí. U lokací, kde vstupujeme do zvláště chráněného vzdušného prostoru (např. Pražského hradu), trvá vyřízení povolení až tři týdny. Někdy je také třeba počítat s čekáním na počasí. Upravené fotografie a hrubé videozáznamy vám pak dodáme v řádu dnů. Složitější střih videa např. s trackovací grafikou zabere zhruba týden.

Záleží na počasí?
Určitá omezení jsou. Nemůžeme létat za deště, silného mrazu (pod -10°C), silného větru (10m/s) a za podmínek, kdy hrozí vznik námrazy na vrtulích. Nejlépe vypadají záběry pořízené za slunečného počasí a slabého větru nebo bezvětří.

Platí pro létání nějaká omezení?
Zařídit lze skoro všechno. Nemůžeme ale létat nad lidmi, kteří nejsou do natáčení zapojeni a v blízkosti silnic a železnic. Pokud je předpoklad, že při natáčení budeme přelétávat nad cizími budovami nebo v jejich blízkosti, budeme potřebovat získat souhlas jejich vlastníků. Při plánování letů v hustě osídlených oblastech (města a centra obcí) budeme potřebovat trochu času na získání povolení od Úřadu civilního letectví. 

Jak kvalitní jsou vaše výstupy a technika?
Videa natáčíme v kvalitě až 4k, nejčastěji pak ve Full HD s rozlišením 1280p při 60 fps. Fotografie v rozlišení 12 Mpx. Optika: 9 optických členů v 9 skupinách, včetně asférického členu. Zorný úhel 94°. 3-osý závěs (gimbal) zajišťuje perfektní stabilizaci obrazu i při zhoršených povětrnostích podmínkách (obraz je stabilní, netřese se).

V jakém formátu dodáváte výstupy?
Hrubé video záběry vám můžeme předat ihned po natáčení ve formátu MP4 nebo MOV. Sestříhaná videa vám vyexportujeme ve formátu, v jakém budete chtít. Fotografie pořizujeme ve formátech RAW a JPG. Upravené fotografie z RAWu vám dodáme v JPG, PNG či v jiném formátu, který budete chtít.

Kde působíte?
Nejčastěji působíme v Praze a okolí a ve středních a severních Čechách. Dojedeme za vámi ale kamkoliv. Za kilometr účtujeme 5,90 Kč a cenu počítáme dle Google maps od Prahy či Semil (podle toho, co je blíž).

Máte licenci na letecké práce?
Samozřejmě. Absolvovali jsme všechny příslušné zkoušky a máme od Úřadu civilního letectví jak Povolení k létání, tak Licenci k provádění leteckých prací.